Korzystanie z usług i pomocy prawnika zawsze kojarzy się z dużymi wydatkami, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Im lepszy i bardziej doświadczony prawnik, tym większa staje się opłata za jego pracę. Zwłaszcza, jeżeli mecenas obsługuje sprawy z jakiejś wąskiej specjalizacji.

Przez takie przeświadczenie wiele osób nie decyduje się skorzystać z pomocy specjalisty. Bierze się to z faktu, że tylko wąska grupa osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją placówki i fundacje, które za darmo oferują usługi prawne dla ludzi, którym taka pomoc wydaje się czymś niezbędnym w ich sytuacji.

Fundacje i działania odgórne

Często wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „darmowy prawnik”, by przekonać się, jak wiele placówek oferuję takową pomoc w naszym mieście lub najbliższych okolicach. Czasami są to fundacje lub firmy, które zrzeszają mecenasów chętnych by nieść pomoc potrzebującym prawnego wsparcia ludziom. W innych przypadkach są to działania odgórne, kiedy ustawodawcy wyznaczają, by niektóre kancelarie pomagały bezpłatnie osobom najuboższym, które potrzebują wsparcia prawnego, ale nie posiadają środków, by takowe opłacić.

Kwestie windykacyjne

Najczęściej bezpłatna pomoc prawna dotyczy spraw windykacyjnych. Często zdarza się, że bank, operator telefonii komórkowej, czy zwłaszcza chciwe firmy windykacyjne, które wykupiły stare długi, zgłaszają się do dłużnika po swoje wierzytelności. Jeśli sprawa dotyczy nieprzedawnionych długów, prawnik może pomóc nam odroczyć spłatę części długów lub sprawić nawet, że jakiejś jego części nie trzeba będzie spłacać. Jeżeli natomiast dług się przedawnił, radca podpowie nam, jak pozbyć się całkowicie tego kłopotu bez konieczności jego spłaty.

Lepsze życie dłużników

Działanie takie sprawia, że może bardzo poprawić się sytuacja osób zadłużonych, które dzięki ingerencji doświadczonego prawnika pozbędą się palących problemów. Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji i nie możesz pozwolić sobie na płatne usługi prawnika, poszukaj bezpłatnej pomocy w swojej okolicy. Na pewno takową znajdziesz, wystarczy dobrze poszukać.

Tylko dla poszkodowanych

Pomoc taka skierowana jest do osób, które w konkretnych sprawach postrzega się jako poszkodowane. Oprócz spraw windykacyjnych, darmowy prawnik może pomóc w sprawach karnych, cywilnych, czy kwestiach związanych z odszkodowaniami.

Warto mieć świadomość istnienia radców prawnych, którzy mogą pomóc nieświadomym obywatelom całkowicie za darmo, by mogli oni obronić się przed zarzutami i wygrać swoje sprawy.

 

 

3.3/5 - (7 votes)